9 Eylül 2011 Cuma

Yeniden... - Fabio Luciano...

Bir efsanedir Fabio Luciano. O formasına tutkuyla bağlı, kanının son damlasına kadar her maçta akıtan, tam bir liderdir. Kendisi ile tanışmamız 2003 senesinin yaz aylarında başlar. Fenerbahçe Corintians takımının kaptanını uzun uğraşlar sonucu kiralamayı başarmıştır. Kimdir bu Luciano diye herkesi bir telaş kaplamıştır. Fenerbahçe'nin defansı son derece zayıftır bir evvelki sene. Acaba Fabio bu defansı toparlayabilecek midir ?  Bu soruların hepsi Fabio'nun sahaya çıktığı an insanların kafasından silinip gidecektir. Neden mi ? Fenerbahçe sahasında İstanbulspor ile oynuyordur. Meşhur Enke maçıdır bu. İstanbulspor karşısına yepyeni bir Fenerbahçe çıkmıştır. Tribünler fulldur ancak ortada bir aksilik vardır. Takım iyi oynayamıyor ve İstanbulspor akın akın geliyordur. PVH'un ilk maçında tribünler farklı bir galibiyet beklerken sahada sivrilen ve yenilgiye isyan eden bir adam vardır. Fabio Luciano. Daha ilk maçından ortada bir aşk başlar taraftar ile Fabio arasında. Tüm hal ve hareketleri Jes Hogh ve Uche tandeminden beri ilk kez Fenerbahçe defansında bir liderin forma giydiğini açıkça belli eder.

Sezonlar ilerler... Aşk iyice büyümüştür taraftar ile Fabio arasında. O takımın cesur yüreği olmuştur. Herhangi bir haksızlıkta takım arkadaşını o savunmaya gider. Agresif derler Fabio için alakası yoktur. O takım arkadaşı için direk kendini siper atar. Ortada bir haksızlık varsa ilk o isyan eder. Liderdir o. Arkasına onlarca insanı hareketleri ile alabilecek bir yapısı vardır. Takımdan ayrılmasının üstünden o kadar zaman geçmişken bu taraftar onu hala özlem ve sevgiyle anıyorsa; siz anlayın ne kadar önemli ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu.Tarif edilemez bir hırs. Formaya secde edecek kadar seven bir savaşçı. En kritik anlarda en kritik hareketleri yapan eşsiz bir yetenek. Kim ondan daha fazlasını ister ya da beklerdi ki. Emin olun bugün 35 yaşında geri dönme  ihtimali var deseler binlerce Fenerbahçe taraftarı koşturarak havaalanına onu karşılamaya gider. Çünkü ona karşı duyulan sevginin ne attığı gollerle alakası var ne de bize yaşattığı mutluluklar ve şampiyonluklarla.

Ona duyulan tüm sevginin nedeni her zaman için forması için varını yoğunu vermesidir.

Teşekkürler Fabio. Emin ol 100 yıl geçse de bu taraftar seni unutmayacak.
Fabio Luciano é um mito. Ele formasına apaixonados, lançando todos os jogos até a última gota de sangue, é um líder na sua totalidade. Eu me encontrei com ele no verão de 2003 começa. Esportes capitão da equipe corintiana conseguiu alugar um resultado de uma longa luta. Quem é esse Luciano cobriu uma enxurrada de todos. Fenerbahçe ano anterior, uma defesa muito fraca. É este o zagueiro Fabio toparlayabilecek eu me pergunto? Todas essas questões está fora do campo Fabio'nun vai para a cabeça das pessoas apagadas. Por quê? Esportes oynuyordur campo com Istanbulspor. Enke este jogo famoso. Istanbulspor contra o Fenerbahce tem uma marca nova. Fulldur fica no meio, mas tem um revés. A equipe está recebendo oynayamıyor bom e efectivo Istanbulspor. PVH'un vencer primeiro jogo das arquibancadas enquanto espera por uma área diferente e afinando para um homem que já derrotou a rebelião. Fabio Luciano. Ela começa com o primeiro jogo no meio de um amor entre os fãs e Fabio. Todo o estado e Jes Høgh e movimentos tandeminden Uche, pela primeira vez desde a forma de um defansında líder Fenerbahce claro que ela estava usando.Estação progride ... O amor cresceu e se bem com os fãs de Fábio. Ele tem coração valente da equipe. Ele vai para a defesa de um injustiçado qualquer companheiro de equipe. Fabio não tem nada a dizer, agressiva. Ele joga proteger-se diretamente ao companheiro. Se você tem uma média inicial de errado é que a revolta. Líder o. Atrás há uma estrutura para receber dezenas de pessoas com o movimento. Separação das equipes de ponta passaram saudade de tanto tempo e amor que os fãs ainda anıyorsa ele, e você entende o quão importante é o quão valioso jogador.Indescritível a ganância. Formaya um lutador que ama o suficiente para prostrados. Os momentos mais críticos de uma capacidade única para fazer os movimentos mais críticos. Quem quer mais do mesmo, ou esperar por isso. Certifique-se de voltar 35 anos hoje, eles dizem que é provável que correr para o aeroporto para encontrá-lo de lado em favor de milhares de Fenerbahce. Porque o amor sentia por ele, nem tem nada a ver o que você marcou e şampiyonluklarla-nos a viver a felicidade.A razão pela qual todo o amor dele todo o tempo necessário para a camisa é que yoğunu Varini.Obrigado Fabio. Certifique-se que 100 anos se passaram, esses fãs nunca vão esquecer.

1 yorum:

  1. Sonuna kadar hatırlanıcak
    Cesur yürek
    Büyük insan

    YanıtlaSil