30 Nisan 2011 Cumartesi

Milliyet... ÇÜÜÜŞŞŞŞŞ

Önce haberi koyayım...

Fransızlar, aradan 8 ay geçmesine karşın F.Bahçe yönetiminin Marsilya'dan Niang'ı koparmasının acısını hala unutamıyor
SportVox, 'Marsilya, kalsın diye 4 milyon euro teklif etti. Ama F.Bahçe 480 bin euro aylık artı bir milyon da verince Niang'ı kaptı. Yabancılar gelip yıldızlarımızı elimizden alıyorlar' diye ağladı
Fransız SportVox, yeni transfer dönemi yaklaşırken, ders olsun diye geçen yaz Marsilya yönetiminin yaşadığı çaresizliği anlatan bir makale kaleme aldı. Marsilya yönetiminin 20 milyon euro bonservis bedeli önermesine karşın Luis Fabiano'yu Sevilla'dan kopartamadığını vurgulayan SportVox, yabancıların ise Ligue 1'e gelip Mamadou Niang gibi Marsilya ile özdeşleşen büyük bir yıldızı bile parayı bastırıp Fransa'dan çekip götürdüğünü yazdı.
AYLIK 320 BİNDEN 480 BİN EUROYA

SPORTVOX, F.Bahçe'nin Mamadou Niang'ı Marsilya'dan koparmak için ekstradan 1
milyon euro imza parası ödediğini, Fransız kulübünün ise bu durum karşısında çaresiz kaldığını savundu. Fransızların iddiasına göre Marsilya'dan aylık 320 bin euro alan Senegalli'nin menajeri, F.Bahçe ile aylık 480 bin euroya anlaştı. Marsilya yönetimi Niang'a yıllık 4 milyon eurodan 4 senelik yeni bir teklif sundu. Ancak F.Bahçe yönetimi, bir milyon euroluk ekstra imza parası ödeyince Niang, tercihini Marsilya yerine Sarı-Lacivertli kulüpten yana kullandı.
MURAT ÖZAYDINLI ÇOK UĞRAŞTI

NİANG'IN transferi için büyük çaba sarf eden Murat Özaydınlı defalarca Fransa'ya gidip, Senegalli, menajeri ve Marsilya yönetimi ile pazarlık yapmıştı. Asbaşkan Özaydınlı'nın çabaları sonucu 7.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Marsilya güçlükle de olsa Mamadou Niang'ı satmayı kabul etmişti.


Yani ey ahali... Niang bizden senelik 480.000*12 = 5.760.000 € alıyor. Bunu yazarken inanan sevgili editör ve muhabirler.

Tek kelime ile cevap vereyim.


ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

1 yorum: